İSTANBUL ÇATALCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Tayfun ÖZYOLCU 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.  
12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü

Devletimizin ve Milletimizin bağımsızlığını ve Türk Milleti'nin onurlu mücadelesini destanlaştıran; ömrünü vatana, millete ve hizmete adamış İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un kaleme aldığı İstiklal Marşı'mızın, ''Milli Marş'' olarak kabul edilişinin 99.yıl dönümünü büyük bir gurur ve heyecanla kutlamaktayız. Milletimizin, özgür ve bağımsız yaşama tutkusundan ödün vermeden, haksızlıklara karşı dimdik ayakta durarak yeniden var olma mücadelesinin simgesi olan İstiklal Marşı'mız yolumuzu aydınlatmaya devam etmektedir.

 

                Millî şairimiz Mehmet Akif, 'Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın' derken de, İstiklal mücadelesinde ödenen bedellerin büyüklüğünü dile getirmiş, milletimizin o zor şartlar altında gösterdiği kahramanlığı da tarihe altın harflerle kazımıştır. İstiklalimizi kazanmak için ne büyük fedakârlıklar yaptığımızın; en güzel ifadesi olarak Türk Gençliği'nin de Milli Marşımızı hafızasına kazıması gerekmektedir.

 

            Bu düşüncelerle; İstiklâl Marşı'mızın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabulünün yıl dönümünde başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını, Vatan Şairi Mehmet Akif Ersoy'u, bu toprak için gözünü hiç kırpmadan şehadet şerbetini içen aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmetle, minnetle anıyorum.

 

 

Tayfun ÖZYOLCU

Çatalca İlçe Milli Eğitim Müdürü

Cumhuriyet Meydanı, Çatalca Hükümet Konağı, ÇATALCA/İSTANBUL - 0212 789 10 08

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.