İSTANBUL ÇATALCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim Liderliği ve Yöneticilerde Geliştirilebilir ve Değiştirilebilir İnsan Davranışları Semineri.

Eğitim Liderliği ve Yöneticilerde Geliştirilebilir ve Değiştirilebilir İnsan Davranışları Semineri.

       Uzman Psikolog Özkan Şenol “Eğitim Liderliği ve Yöneticilerde Geliştirilebilir ve Değiştirilebilir İnsan Davranışları” semineri verdi.

       Uzman Psikolog Özkan Şenol tarafından ilcemiz okul/kurum müdürlerine “Eğitim Liderliği ve Yöneticilerde Geliştirilebilir ve Değiştirilebilir İnsan Davranışları” semineri verildi.

       Seminerde konuşma yapan Uzman Psikolog Özkan Şenol, okul liderliği ve öğrencilerin performansını artırmaya yönelik ipuçlarını aktardı. Şenol, "Öğrencilerin gelişim dosyalarını okul müdürlüklerince tutulması gerekiyor. Öğrencilerimize okulu sevdirelim, hayal gücü kazandıralım, zeka ile birlikte çabayı öğretelim. Başarının asıl etkeni kişinin kendisini bilgiye ve gelişmeye aç hissetmesidir. Yöneticilerin mütevazi olması, karizmatik ve pratik olmaları, empati kurabilmeleri, stres ve öfkeyi yönetebilmeleri, zamanı iyi kullanmaları ve vicdanlı olmaları gerekir. Ayrıca velililer ile iletişim halinde olmaları, vizyon ve misyonlarını tam olarak belirlemeleri gerekiyor. Aynı zamanda idareci devletin ağırlığını taşıyabilmelidir" diye konuştu.

        Uzman Psikolog Özkan Şenol, daha sonra, eğitim liderliği, doğru iletişim teknikleri, öfke yönetimi, stres ve başa çıkma yolları, duygusal zeka becerisi, pratik düşünme becerisi, kurum geliştirme yöntemleri, ekip çalışması, okulda verimi ve başarıyı arttırma yöntemleri konularında bilgiler verdi.

        Okul müdürlerinin koltuk sevdası için değil, eğitim ve öğretim için çalışması gerektiğini belirten Şenol, "Öğrencilerin başarısının da başarısızlığın da sorumlusu öğretmenlerdir" diye konuştu.

        Seminer, Şenol´un soruları yanıtlamasıyla sona erdi.

 

15-01-201915-01-201915-01-201915-01-201915-01-201915-01-2019

Cumhuriyet Meydanı, Çatalca Hükümet Konağı, ÇATALCA/İSTANBUL - 0212 789 10 08

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.