İSTANBUL ÇATALCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmen Akademileri Astronomi ve Uzay Bilimleri Enstitüsü Öğretmen Eğitimi

Öğretmen Akademileri Astronomi ve Uzay Bilimleri Enstitüsü Öğretmen Eğitimi

Günümüzde birçok ülke Astronomi ve Uzay Bilimleri alanında araştırma sayısını arttırmakta, hatta yüksek bütçeler ayırmaktadır. Ülkemizde de bu alana olan ilgi gün geçtikçe artmaktadır. Yeni açılan Türkiye Uzay Ajansı ile, Astronomi ve Uzay Bilimlerine daha fazla dikkat çekilmiş; alana yönelik ihtiyaç daha fazla belirginleşmiştir. Bu yıl yenilenen müfredat ile ortaokullarda ilk üniteler Astronomi ve Uzay Bilimleri konularından oluşmuş ve müfredata güncel gelişmeler ve olaylar eklenmiştir. Buna bağlı olarak öğretmenlerin Astronomi ve Uzay Bilimleri konularına yönelik hazır bulunuşluk düzeylerinin artırılması ihtiyacı duyulmuştur.

Buna bağlı olarak hedeflerimiz; 

  • Astronomi ve Uzay Bilimlerinin toplumsal olarak yaygınlaştırılması,
  • Okul, aile ve kurumlar iş birliği ile Astronomi ve Uzay Bilimleri eğitimi konusunda farkındalık yaratılması
  • Öğretmenlerin Astronomi ve Uzay Bilimleri ile ilgili temel konularda bilgilendirilmesi ve hazır bulunuşluk düzeylerinin arttırılması,
  • Öğretmenlerin Astronomi ve Uzay Bilimlerini diğer öğretmenlere aktaracak olgunluk seviyesine ulaşması,
  • Öğretmenlerin ilçelerinde diğer öğretmenlere yaygınlaştırma faaliyetlerinde bulunmaları,
  • Okullarda öğretmenlerinin Astronomi ve Uzay Bilimleri kursu açarak öğrencilere hem teorik hem de uygulamalı eğitim verilmesidir.

Eğitimler Astronomi ve Uzay Bilimleri konusunda akademisyenler veya bu konularda hizmet içi eğitimler veren deneyimli uzmanlar / öğretmenler tarafından verilecektir.

 

Detaylı bilgi ve başvuru için Tıklayınız

Kaleiçi Mahallesi, Münif Sevi Caddesi, Hükümet Konağı, Kat 2, Çatalca/İSTANBUL - 0212 789 10 08

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.