İSTANBUL ÇATALCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa ERŞAHİN´in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa ERŞAHİN´in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

23 Nisan 1920 günü Ankara’da açılan Türkiye Büyük Millet Meclisinden yükselen gür ses;  tüm dünyaya bir milletin yıllar süren savaşlara karşı direnişini ve “ulusal egemenliği” haykırıyordu. Kahraman, cesur,  vatanperver Anadolu insanının yüreklere sığmayan azim ve kararlılığının ilanıydı aynı zamanda bu haykırış…  Bağımsızlık aşkıyla yeri göğü titreten bir neslin torunları olarak biz de bu günü atalarımızın bize teslim ettiği millî–manevî,  kutsal değerlerimize her zaman sahip çıkmak suretiyle coşkuyla kutluyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği ve dünyada ilk ve tek çocuk bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı geleceği kuracak olan dünya çocuklarının barış,  dostluk ve kardeşlik bağlarının temelini attığı bir platformdur aynı zamanda.  Hem ülkemiz çocuklarına hem de dünya barışına büyük katkısı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını her yıl olduğu gibi bu yıl da coşku,  sevinç ve heyecanla kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Geleceğin aydınlık yüzü sevgili çocuklar,  sevgili gençler,

Siz bizim için çok kıymetlisiniz ve her şeyin en güzeline layıksınız. Okuyan, araştıran, düşünen, sorgulayan, bilimi ve teknolojiyi yararlı bir şekilde kullanan, millî ve manevî değerlerine bağlı, insan haklarına saygılı, kendine güvenen bireyler olarak yetiştiğiniz müddetçe,  ülkemiz ve insanlık adına büyük başarılara imza atabilirsiniz bunu asla aklınızdan çıkarmayın. Yeter ki sürekli kendinizi geliştirmeye çalışın. Başarmak için yılmadan çalışmaya devam edin…

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi, gazilerimizi, saygı ve minnetle anıyor; bugünü anlamlandıran çocuklarımızın, milletimizin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, saygılarımı sunuyorum.

Kaleiçi Mahallesi, Münif Sevi Caddesi, Hükümet Konağı, Kat 2, Çatalca/İSTANBUL - 0212 789 10 08

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.