İSTANBUL ÇATALCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Tayfun ÖZYOLCU´nun 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 108. Yıldönümü Mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Tayfun ÖZYOLCU´nun 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 108. Yıldönümü Mesajı

      18 Mart tarihine ´´Şehitler Günü´´ adını veren Çanakkale Deniz Zaferi'nin 108. yıldönümünü, haklı bir gurur içinde idrak etmekteyiz.    

     Çanakkale direnişi; ayağa kalkan millet iradesinin, birlikte yaşama kararlılığı ve bağımsız yaşama ülküsünün tezahürüdür. Çanakkale Savaşı'na katılan Yüce Türk milletinin kıymetli evlatları, kader birliği ederek aynı safta dua etmiş, birbirinin umudu olmuş ve vatanın selameti uğruna şehit olmuştur. Hiç şüphesiz bu destansı zaferin temelinde güçlü bir inanç, büyük bir vatan sevgisi ve özgürlük tutkusu bulunmaktadır. 

     Tarihe altın harflerle yazılmış bu anlamlı günün vesilesi ile Çanakkale Zaferi'nin 108. yılında bu vatanı bizlere emanet eden, başta büyük önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, tüm kahraman şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

    

Çanakkale'yi destan kılan milletimizin tüm zaferleri kutlu olsun. 

 

 

Tayfun ÖZYOLCU

İlçe Millî Eğitim Müdürü

Cumhuriyet Meydanı, Çatalca Hükümet Konağı, ÇATALCA/İSTANBUL - 0212 789 10 08

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.