İSTANBUL ÇATALCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa ERŞAHİN´in 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa ERŞAHİN´in 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Mesajı

       Yaşamımızın yarısını oluşturan kadınlar;  kimi zaman eşimiz, kimi zaman yârimiz, kimi zaman annemiz kimi zaman da bacımız olmuştur. Onlarsız bir hayat asla düşünülemez. Günümüz dünyasının acımasız çarkları arasında maalesef kadınlarımız hak ettikleri değeri ve yeri bulamamaktadır.

       Şunu bilmek gerekir ki kadınlarımızın haklarını yalnız bir gün değil her gün savunmalıyız. Yılın sadece bir günü onları anlamaya çalışmak, onların haklarından dem vurmak, çektikleri sıkıntıları anlatmaya çalışmak yetmez. Kadınlar bizim için yılın her günü baş tacı olmalıdır. Hayatımızı bu anlayışla idame ettirmeliyiz.

       Kadınlarımızın hak ettikleri konuma kavuşmaları, bütün sıkıntılardan kurtulmalarının tek yolu hiç şüphe yoktur ki eğitimdir. Kadının onurlu ve şahsiyetli bir birey olduğu ancak Eğitimle mümkün olacak ve Eğitimle tüm engeller aşılacaktır. Öğretmen camiasının yarısını oluşturan Kadın Meslektaşlarımızla dayanışma içinde, gelecek nesillerimizin daha iyi yetişmesi, insanlarımızın kadınlarımıza hak ettiği değeri vermesi, toplumumuzda Kadınların katılımı artmadan daha iyi bir gelecek gerçekleşmeyecek.

       Bu dileklerimle başta İlçe Milli Eğitim Personelimiz ve Öğretmen meslektaşlarım olmak üzere tüm emekçi kadınlarımızın Dünya Kadınlar gününü kutlarım.

Cumhuriyet Meydanı, Çatalca Hükümet Konağı, ÇATALCA/İSTANBUL - 0212 789 10 08

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.