İSTANBUL ÇATALCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa ERŞAHİN´in İkinci Dönem Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa ERŞAHİN´in İkinci Dönem Mesajı

Türkiye’nin bugünü, geleceği ve mutluluğu için; değerlerimize dayalı eğitim ve öğretim faaliyetlerimizi kararlı bir şekilde sürdürmekteyiz. Öncelikle yarın yeni bir heyecanla başlayacak ikinci dönemin ülkemiz, çocuklarımız, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve tüm paydaşlarımız için hayırlı olmasını dilerim. Artık yeni bir başlangıç zamanıdır. Eğitim ve öğretim süreçlerinde vereceğiniz destek için hepinize şimdiden canı gönülden teşekkür ediyorum.

İlçe Millî Eğitim Müdürlüğümüz, eğitim süreçlerinin bütünlüğü düşüncesinden hareketle okul, çocuk, öğretmen ve velilerimize dair tüm bileşenlere düşünce ve uygulama açısından katkı sunmayı hedefliyor. Müdürlüğümüz bu bağlamda çalışmalarını “Çocuklar ve ülkemiz için nasıl bir gelecek tasavvur ediyoruz?” sorusu temelinde yürütüyor. Gelecek odaklı düşünürken çıtayı her zaman daha yükseğe koymayı misyon edinmeliyiz. Önemli olan kadim değerlerimizi güçlü yarınların gerektirdiği şartlara ustalıkla uyarlayabilmektir. Hiç şüphesiz 21. yüzyılın temel sorunları olan karmaşıklık, belirsizlik ve müphemlikle başa çıkmanın yolu da buradan geçer.

Eğitim, kesintisiz bir yeniden tanımlama ve uygulama sürecidir. Bakanlığımız, eğitimde tutulacak ana yolu, gidilecek temel istikameti gösteren 2023 Eğitim Vizyon Belgesini açıkladı. Bizler de bu doğrultuda yeni anlayışı faaliyetlerimizin bütününe yaymayı hedefleyen bir dizi projeyi hayata geçirdik.

Birçok paydaşımızla beraber omuz verdiğimiz projelerimiz, çocuğa, çocukluğa ve tüm eğitim süreçlerine bütüncül yaklaşımın neticesi. İkinci dönemde süregelen ve yeni hayata geçireceğimiz projelerimizle gelişim yolculuğumuzu sürdürmeye devam edeceğiz. Unutmayalım ki, eğitim ortamlarımızda fark yaratan projeler ve bütün uygulamalar ancak öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimizin yüksek katılımı hâlinde amacına ulaşabilir.

Öğrendiğimiz zaman kendimizi, okulumuzu ve hayatımızı yeni baştan keşfederiz. Bu duygu ve düşüncelerle ikinci dönemin çalışmalarımıza ayrı bir soluk getirmesini diliyorum.  Eğitimle ilgili bütüncül bir felsefeyi yansıtan 2023 Eğitim Vizyon Belgemizin hedeflerini birlikte gerçekleştirebilmek umuduyla… 

Cumhuriyet Meydanı, Çatalca Hükümet Konağı, ÇATALCA/İSTANBUL - 0212 789 10 08

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.