İSTANBUL ÇATALCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa ERŞAHİN´in "12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabülü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü" Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa ERŞAHİN´in "12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabülü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü" Mesajı

Milletimizin hürriyet sembolü istiklal harbinin ruhunu layıkıyla ifade eden, devletimizin ve ulusumuzun bağımsızlığının sembolü olan İstiklal Marşımızı, kaleme alan vatan şairimiz Mehmet Akif  Ersoy bu eşsiz eseri hiçbir karşılık beklemeden Türk milletine armağan etmiştir.

Milletimizin, özgür ve bağımsız yaşama tutkusundan ödün vermeden, haksızlıklara karşı dimdik ayakta durarak yeniden var olma mücadelesinin simgesi olan İstiklal Marşı’mız, yolumuzu aydınlatmaya devam etmektedir.

İstiklal Marşı’mızın kabul edilişinin 98. yıldönümünde,  başta Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını ve İstiklal mücadelemizi destansı ifadelerle kaleme alarak ölümsüzleştiren, Mehmet Akif Ersoy’u rahmet ve minnetle anıyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Cumhuriyet Meydanı, Çatalca Hükümet Konağı, ÇATALCA/İSTANBUL - 0212 789 10 08

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.