İSTANBUL ÇATALCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Tayfun Özyolcu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Dolayısıyla Kutlama Mesajı Yayımladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Tayfun Özyolcu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Dolayısıyla Kutlama Mesajı Yayımladı.

Aydınlık yarınlarımızın güvencesi olan sevgili öğrencilerimiz, her fidanı sevgiyle büyüten fedakâr öğretmen arkadaşlarım, değerli Çatalcalı Hemşehrilerimiz.

 

Cumhuriyet güneşinin berrak yüzünü vatan ufkunda gösterdiği gün olan bir 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı daha büyük bir sevinç ve coşkuyla kutluyoruz.

 

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün önderliğinde , "Milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır" öngörüsüyle tutuşturulan bağımsızlık meşalesi, 23 Nisan 1920 Cuma günü Ankara'da, Anadolu'nun dört bir yanını aydınlatan bir güneş haline gelmişti. Işığını, tarifsiz bir tutkuyla vatana gönül verenlerin gayretinden, birlik ve beraberliğinden alan bu güneş; aynı zamanda ülkemizin kışını bahara, baharını yaza döndürecek bir uyanışın habercisiydi.

 

İşte o diriliş ruhu, vatan ve millet sevgisi, bayrak sevdası, bağımsızlık tutkusu bir milleti şaha kaldırdı. Bu şahlanışın adı; milli mücadeleydi, Kurtuluş Savaşıydı, ulusal egemenlikti, Türkiye'mizin aydınlık yarınlarıydı. O büyük günün ardından, hür iradesiyle zafere ve başarıya inanmış, bağımsızlık tutkusuyla gönülleri tutuşmuş bir millet; birlik ve beraberlik içinde büyük güçlüklerin üstesinden nasıl gelineceğini tüm dünyaya göstermiştir.

 

Sevgiye, barışa,  kardeşliğe, çağdaşlığa açılan aydınlık ve büyük bir kapı olan 23 Nisan, sevinç ve gururla kutladığımız Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün geleceğin teminatı olan çocuklarımıza sevgi ve güvenini göstermektedir. Bizler, bu sevgi ve güven sayesinde dünyanın ilk ve yegâne çocuk bayramı olarak tarihe geçen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sayesinde tüm dünya çocuklarıyla ulusal egemenlik sevincimizi paylaşıyoruz.

 

Sevgili çocuklar, sevgili gençler; Aydınlık geleceğimizin, aydınlık yüzleri; Her şeyin en güzeline layık olan sizler; okuyan, anlayan, araştıran, düşünen, milli ve manevi değerlerine bağlı, kendine güvenen bireyler olarak yetiştiğiniz müddetçe, ülkemiz ve insanlık adına büyük bir kazanım olacağınızı aklınızdan çıkarmayın. Yeter ki birikimli olmak için çalışın; başarmak için samimi ve gayretli olun...

 

Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve mücadele arkadaşlarını, şehitlerimizi saygı, şükran ve minnetle anıyor; başta bugünü anlamlandıran çocuklarımızın, ülkemizin, ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.

 

Tayfun ÖZYOLCU

İlçe Millî Eğitim Müdürü

Cumhuriyet Meydanı, Çatalca Hükümet Konağı, ÇATALCA/İSTANBUL - 0212 789 10 08

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.