İSTANBUL ÇATALCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün 19 Mayıs Atatürk'ü Anma , Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün 19 Mayıs Atatürk'ü Anma , Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı

Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığı gün olarak tarihin sayfalarında yerini alan Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı'nın 104. Yıl dönümüne ulaşmanın sevincini ve gururunu yaşıyoruz.

Büyük bir kahramanlık destanının yazıldığı, zor şartlarda verilen mücadelenin başlangıcı olan 19 Mayıs 1919, ülkemizin yeniden var olmasının en önemli dönüm noktalarından birisidir. 

Kendi tarihini, kültürünü bilen; milli benliğine sahip çıkan ve değerlerini yeni nesillere aktarabilen milletler, ilelebet yaşarlar. Bu inançla yola çıkan ve Samsun'da bağımsızlık meşalesini yakan Mustafa Kemal Atatürk, fedakâr milleti ile birlikte başlattığı bu büyük yürüyüşü zaferlerle taçlandırmıştır.

Biliyoruz ki, gençlerimiz ülkemizin aydınlık geleceğidir. 19 Mayıs, ülkemizin ve milletimizin geleceği, ufku gören aydınlık bir neslin temsilcisi sevgili gençlerimize emanet edilen gündür.

Bu vesileyle, gençlerimizin ve tüm ulusumuzun 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor; başta Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden Kurtuluş Savaşı kahramanlarımızı saygı ve rahmetle anıyorum.

Tayfun ÖZYOLCU
İlçe Millî Eğitim Müdürü

Cumhuriyet Meydanı, Çatalca Hükümet Konağı, ÇATALCA/İSTANBUL - 0212 789 10 08

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.