İSTANBUL ÇATALCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul Temalı Hikâye Yarışması

İstanbul'u Okuyorum Projesi kapsamında İstanbul temalı ödüllü hikâye yarışması düzenleniyor
İstanbul Temalı Hikâye Yarışması

İstanbul'u Okuyorum projemiz kültürel çalışmalara katkı sunmak amacıyla hikâye yarışması düzenliyor. 2023 Eğitim Vizyon Belgesi'nde vurgulanan"öğrencilerimizin nitelikli okuryazarlık becerisini ön plana çıkarmak ve geliştirmek"amacıyla düzenlenen yarışmanın teması "İstanbul" olarak belirlendi.

İstanbul temalı hikâye yarışması "Öğrencilerimizin yaşadıkları şehri kendi evleri olarak görmelerini sağlamak, İstanbul'u okuyan kültürünü bilir, kültürünün insanı olur şuurunu yerleştirmek, İstanbul'da yaşamanın kültürel bir ayrıcalık olduğu konusunda farkındalık oluşturmak."amacıyla hareket eden İstanbul'u Okuyorum Projemizin faaliyetlerinden biridir. Öğrencilerimizin eserleri arasından seçilen hikâyeler daha sonra elektronik kitaba dönüştürülecek.

Yarışmaya Katılma Şartları

Yarışmaya İl Millî Eğitim Müdürlüğümüze bağlı bütün resmî/özel okullarda okuyan lise öğrencilerimiz katılabilecek. Sadece bir eserle başvuru yapılan yarışmaya gönderilen hikâyelerin daha önce yayımlanmamış ve başka bir yarışmada ödül almamış olması gerekiyor.

Yarışmaya gönderilen hikâyeler Türk Dil Kurumu Yazım Kılavuzu'na uygun şekilde, A-4 kâğıt boyutu ebadında, Times New Roman karakteriyle 12 punto büyüklüğünde ve en fazla 10 sayfa olacak şekilde dijital ortamda hazırlan ve ıslak imzalı EK-1 Başvuru Formu ve Taahhütnamesi ile ilgili okul müdürlüklerine 22 Şubat 2021'e kadar teslim edilecek.  Yarışma şartnamesine uygun olmayan ve son teslim tarihinden sonraki başvurular değerlendirmeye alınmayacak. Yarışmaya gönderilen hikâyelerin hukuki sorumluluğu yazarına ait olduğu için üçüncü kişilerin hikâyenin telif hakkı konusunda iddia ve talepleri olması durumunda yazar tüm sorumluluğu kabul etmiş sayılacak.

Yarışma Takvimi ve Ödüller

·         Başvuru sahiplerinin eserlerini okul/kurum müdürlüklerine teslim etmesi. (22 Şubat 2021)

·         Okul müdürlüklerinin başvuru yapılan eserleri İlçe Millî Eğitim Müdürlüklerine göndermesi. (26 Şubat 2021)

·         İlçe Millî Eğitim Müdürlükleri İlçe Yarışma Komisyonları tarafından birinci olan eseri belirlenmesi ve belirlenen eserin İl Millî Eğitim Müdürlüğüne gönderilmesi. ( 3 Mart 2021) (İlçe birincisi olan eserlerin evimkutuphanem@gmail.com adresine gönderilmesi gerekmektedir.)

·         İl Millî Eğitim Müdürlüğünün il genelinde dereceye giren ilk üç eserin belirlemesi. (9 Mart 2021)

·         Tüm eserlerin e-kitap hâline dönüştürülmesi ve yayımlanması( 26 Mart 2021)

 

·         Yarışma sonucunda ilk üçe giren öğrencilere kitap seti hediye edilecektir. 

Yarışma şartnamesini okumak için tıklayınız. 

Kaleiçi Mahallesi, Münif Sevi Caddesi, Hükümet Konağı, Kat 2, Çatalca/İSTANBUL - 0212 789 10 08

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.