İSTANBUL ÇATALCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Tayfun Özyolcu'nun 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

Müdürümüz Tayfun Özyolcu'nun 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

"Cumhuriyetimizin kurucusu ve Kurtuluş Savaşı'nın lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ebediyete irtihalinin 84'üncü yılında, milletçe sonsuz saygı, şükran ve rahmetle anıyoruz.      

     Hayatını ülkesine ve milletine adayan Mustafa Kemal Atatürk, ülkenin içinde bulunduğu zor şartlara ve sahip olduğu sınırlı imkânlara rağmen, milletinden aldığı güç ve destekle bağımsız ve millet egemenliğine dayanan Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşuna liderlik etmiştir. "Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu kafidir." diyerek duygularını, fikirlerini anlamanın önemini vurgulamış ve kendisini görmek isteyen nesiller için geleceğe bir mesaj göndermiştir. Bizler için 10 Kasım bir matem gününün ötesinde Atatürk'ü anlama ve hissetme günü  olarak yer edinmiştir.      

     Bugün bu düşünceyle görevimiz, milli birlik ve beraberlik ruhu içinde birbirimize kenetlenerek; sosyal, kültürel ve ekonomik yönden bölgemizde ve dünyada, özellikle eğitim alanında gelişmiş ülkeler seviyesini aşmak olmalıdır. 

     Bağımsızlık savaşımızın önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk, daima Türk Milleti'nin gönlünde yaşayacak, omuz omuza mücadele ettiği silah arkadaşları ve istiklal savaşımızın kahraman şehit ve gazileri hiçbir zaman unutulmayacaktır. Ruhları şad olsun."

 

Tayfun ÖZYOLCU

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Cumhuriyet Meydanı, Çatalca Hükümet Konağı, ÇATALCA/İSTANBUL - 0212 789 10 08

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.