Okuma Kültürünün Yaygınlaştırılmasında İş Birliği Protokolü
![Okuma Kültürünün Yaygınlaştırılmasında İş Birliği Protokolü](/meb_iys_dosyalar/2022_04/29095738_a3d2c0b1-e370-4710-a683-42030ac5cdff.jpg)
Çatalca Kaymakamlığı, Çatalca Belediyesi, Çatalca Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı ve Çatalca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında okuma kültürünün yaygınlaştırılmasında iş birliği protokolü imzalandı.
Bu protokol ile
? Gelecekte, okuyan, okumayı bir kültür haline getiren nesiller için bugünden okuma alışkanlıkları kazandırmanın yanı sıra yanı sıra akademik başarılarının da artırılmasını sağlamak,
? İlçemizdeki okullarımızın kütüphanelerindeki kitap sayısını arttırmak,
? Okul kütüphanelerinin fiziki ortamlarını iyileştirmek,
?Öğrencilerin kelime hazinelerini, hayal güçlerini geliştirerek Dünya'ya bakış açılarını değiştirmek
amaçlanmaktadır.