İSTANBUL ÇATALCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Traces of Memory / Kültürel Belleğin İzleri Erasmus + KA201 Okul Eğitimi Alanında Stratejik Ortaklık

Proje Ortakları : ·         İtalya : Parco Archeologico del Collosseo (Koordinatör) ·         Türkiye : Çatalca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ( yerel paydaşlar: Çatalca Belediyesi, Çatalca Turizm Derneği, Çatalca Anadolu Lisesi ) ·         Macaristan : Kültürel Miras Yöneticileri Vakfı ·         Sırbistan : Belgrad Tasarım Okulu + Belgrad Arkeoloji Enstitüsü ·         Güney Kıbrıs : Kıbrıs Teknoloji Üniversitesi
Traces of Memory  /  Kültürel Belleğin İzleri Erasmus + KA201 Okul Eğitimi Alanında Stratejik Ortaklık

 

Proje Özeti

 

Traces of Memory projesi ortak olan ülkelerde var olan kültürel mirasın izlerinden yola çıkarak ülkeler arasındaki işbirliği ile  kültürel çeşitliliğin yerelden uluslarası boyuta  taşınması ve bu ortak miras üzerinden toplumların kendi kültürel varlıklarını inşa etmeleri amacıyla hazırlanmıştır. Öğrencilerin, öğretmenlerin ve uzmanların aynı topraklarda yaşayan eski toplulukların bıraktığı miras aracılığıyla kültürel çeşitliliğin değerini keşfetmelerine ve anlamalarına ve kültürel "kirlenmenin" önemini öğrenmelerine olanak tanıyan bu projenin tam merkezinde "göç" teması yer almaktadır. Bu etrafında ortak kurumlar kültürel kimlikleri zenginleştirme ve şekillendirme imkanı bulacaktır. İlk olarak yerel düzeyde faaliyetlere odaklanılacak; okul ve ilgili yerel arkeolojik alanlar arasında işbirliği içinde eğitim faaliyetleri düzenlenecek ve daha sonra kültürel çeşitlilik kavramının temel dayanaklardan biri olarak tanıtılması için ulusötesi düzeyde aktarılacaktır.

04-01-2021

Initial press release on TRAME project

 

Cumhuriyet Meydanı, Çatalca Hükümet Konağı, ÇATALCA/İSTANBUL - 0212 789 10 08

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.